•  
  • sitemap
  •  
  • print
  •  
  • contact us
  • Home About our Club Upcoming Events Photo Gallery Canteen Roster Newsletters Rally Format

     

     

     

     

    Register Association: A0004762T

    ***URGENT****DOWNLOADING FORMS/ FILES when attempting to download some forms etc.. you MAY see a box asking for password and username. Please click CANCEL. The form will then download for you. This is an error from PCAV and we are currently working to rectify the problem. Thankyou.
     



    2003 PCAV State Horse Trials Results

     

    GRADE 1 SECTION 1
    Place Rider Club Points
    1ST ASHA LEESON HURSTBRIDGE 96
    2ND ZOE WORRALL TEMPLESTOWE 101
    3RD KATJA WIEMANN UPPER BEACONSFIELD 108
    4TH SCOTT CRUISE PAKENHAM 110
    5TH HAYLEY SMITH YARRAMBAT 112
    6TH AMANDA HABJAN TEMPLESTOWE 120


    GRADE 1 SECTION 2
    Place Rider Club Points

    1ST

    JADE CLIFFORD

    MORNINGTON PENINSULA

    102

    2ND

    SAMI WOOD

    SEVILLE

    107

    =3RD

    MEGAN JAMIESON

    PAKENHAM

    121

    =3RD

    SHAY SMITH

    HEYTESBURY

    121

    4TH

    RACHEL DUNKINSON

    BALNARRING

    126

    5TH

    KYLIE BUTTON

    BENALLA

    128

    6TH

    CHRISTOPHER GARTSIDE

    BAIRNSDALE

    130


    GRADE 2 SECTION 1
    Place Rider Club Points

    1ST

    KATE FORD

    LOCH NYORA

    29

    =2ND

    ERICA BROMWICH

    BAIRNSDALE

    47

    =2ND

    LISA SULLIVAN

    SEYMOUR

    47

    3RD

    JAMIE LOWE

    MENTONE

    52

    =4TH

    BROOKE SKINNER

    CASTLEMAINE

    56

    =4TH

    TARLEY THOMPSON

    SWAN HILL

    56

    5TH

    AMY HOLLAND

    MORNINGTON PENINSULA

    60

    6TH

    NIKI KENNEDY

    KERGUNYAH

    69


    GRADE 2 SECTION 2

    Place

    Rider Club Points

    1ST

    JAMIE PORTMAN

    KINGLAKE

    52

    2nd

    KATE HASSELL

    MORNINGTON PENINSULA

    59

    3RD

    HAYLEY WHITE

    DROUIN

    63

    4TH

    STACEY SJORGEN

    MT EVELYN

    65

    5TH

    DANIEL WATTS

    BUSHY PARK

    70

    6TH

    BRODIE HERRIOT

    MAIN PARK

    72


    GRADE 2 SECTION 3

    Place

    Rider Club Points

    1ST

    TARA CORISH

    MOYHU

    72

    2nd

    DANIELLE SMITH

    MORNINGTON PENINSULA

    81

    =3RD

    SARAH JOYCE

    KORUMBURRA

    87

    =3RD

    CATHERINE TOLLIDAY

    MORNINGTON PENINSULA

    87

    4TH

    CATHERINE MASTERS

    BENALLA

    91

    =5TH

    CAROLINE AUMANN

    LILYDALE

    92

    =5TH

    NICOL McMILLAN

    BASS VALLEY

    92

    6TH

    CANDICE GARTUNG

    BRIAGOLONG

    93


    GRADE 2 SECTION 4

    Place

    Rider Club Points

    1ST

    FIONA WERNKE

    LANGWARRIN

    72

    2ND

    KATE CRANAGE

    APSLEY

    73

    3RD

    ANNEKE GRAF

    MAIN RIDGE

    81

    4TH

    REBECCA ROSE

    LILYDALE

    87

    5TH

    SHARNIKA BLACKER

    MACCLESFIELD

    88

    6TH

    KATE PERIC

    WODONGA

    89


    CLUB TEAM SECTION
    Place Club Points

    1ST

    MORNINGTON PENINSULA PONY CLUB

    228

    2nd

    BAIRNSDALE PONY CLUB

    237

    3RD

    PAKENHAM PONY CLUB

    275

    4TH

    LOCH NYORA PONY CLUB

    300


     

        Home | Privacy | Contact Us